5. júla 2008
Užhorod, UA

Zatiaľ čo v Stockholme prebiehajú boje o titul svetového víťaza, sme sa my s Megie vybrali „pokoriť“ ďalší susedný štát a vyskúšať štastie na Ukrajinu. S týmto nápadom som sa už pohrávala dlhšiu dobu. A zrazu prišla ponuka na výstavu do blízkeho Užhorodu, na dve výstavy v jeden den – špeciálnu výstavu poľovných plemien a národnú alebo „cac“ výstavu.

Hoci ma poniektorí strašili s čakacími dobami na ukrajinsko-slovenských hraniciach, Stella servis mal na to iný názor :D A tak sme v sobotu, v skorých ranných hodinách vyrážali na východ.

Vravela som si, že budem štastná ak chytíme CAC a pretože Megie je už šampiónka, tým pádom by mala splnené podmienky pre Ch. UA a na konte ďalší šampionát.

Po počiatočných problémoch na hranici pri vstupe do Ukrajiny, kde sa akosi nezvyčajne nakopilo plno áut a okrem toho začalo poriadne pršať, som to chcela stočit domov.......Tatino, ktorý nám na túto výstavu robil doprovod a šoféra mi však povedal: „Neboj sa, ešte sa všetko na radosť obráti.“ Ani vo sne by mi nenapadlo akú pravdu bude mať!!!

Nakoniec nás zlatí colníci dali dokopy s 3 autami, ktoré boli tesne pred a za nami, rovnako so psíkmi na výstavu a pustili nás prednostne ako diplomatov :-) Rovnako sa to opakovalo u ukrajinských colníkov, keď sme sa začali oháňať vstupákmi a tým, že proste nestíhame!!!

Výstava sa konala na štadióne /väčšom futbalovom ihrisku/, zaparkovať sa dalo priamo pri kruhu, vstupné a parkovné sa nevyberalo. Po príchode som zistila, že rozhodca je ešte len na začiatku posudzovania a my sme boli niekde v strede. Dokonca prestalo aj pršať a chvíľami zasvietilo aj slnko! Megie sa najskôr zúčastnila špeciálky, kde získala BOB a tak pokračovala v súťažení o „Najkrajšieho poľovného psa“. Tu však nastupovali poľovné plemená zo všetkých skupín, nielen z VIII. Mohlo nás tam byť asi 40. Rozhodca nás vybral do užšieho výberu, medzi 13 „najkrajších poľovných psov“. O tom, že tam bola skutočne kvalita nie je pochýb, bolo tam mnoho známych tvári z SK, H, PL ;-)

Národná výstava prebiehala v ďalšom kruhu, rozhodca bol prísny, nedával tituly len tak, poriadne prezrel každého psíka a Megie spravil takú dentálnu prehliadku, akú som ešte nezažila :D Ked sme behali v kruhu, ostatným vystavovateľom AMI povedal, aby sa dobre pozerali a učili, že takto má vyzerať správne predvedenie amerického kokeršpaniela!!!
Až mi srdiecko poskočilo, no napriek tomu, že sme získali titul BOB som mala pocit, že Megie ho nejako extra nezaujala a keďže mal vyberať aj BIG, myslela som, že sa pôjdeme len prebehnút.

V VIII. skupine sa predvádzalo mnoho krásnych zvierat, čakala som, že vyhrá nádherný golden alebo courly retriever, alebo možno anglický koker či labrador. A keď rozhodca umiestnil tretie a druhé miesto, myslela som, že sa to potvrdí. No on prišiel ku nám a ukázal nám že sme PRVÝ!!!

Tým to však neskončilo a ja plná eufórie som  s úsmevom vbehla do kruhu o Best in show..... za viacerými psami, ktorých som poznala z iných výstav, za psami ktorí sa často umiestňujú v záverečkách. Rozhodca si nechal každého predviesť v pohybe a nakoniec spolu.

A začal od konca:D..........a tak postupne až na začiatok........
4. miesto /skupina 10/ - afgánsky chrt, 3. miesto – zastal pred nami a ukázal mi, že sme tretí!!!!!!!!! Megie sa umiestnila v Best in show!!! /skupina 8/, kráčal ďalej dopredu – 2. miesto – jazvečík /skupina 4/ a prvé miesto – nemecký ovčiak /skupina 1/

O takýchto extra bonusoch sa mi ani len nesnívalo!!!!!
Chceli sme len skromne „Šampióna Ukrajiny“ :-)

Zážitok to bol skvelý po každej stránke a tým, čo sa s nami tešia z tohto Meginkinho veľkého víťazstva zo srdca ďakujeme!

 

PS1: Až na druhý deň som doma prišla na to, čo sa nám s Megie vlastne podarilo a koho sme to vlastne porazili v BIG – napr. anglický koker - Doubtless Confide In Me (ICh, šampión 9 krajín, 2 x BIG, 4 x res. BIG, 3 x 3. BIG, 14 x BOB) .....

PS2: V Ukrajine je čas posunutý o + 1 hodinu.
Pri vstupe so psíkom potrebujete potvrdenie od veterinára, nie staršie ako 10 dní, že psík je zdravý a nejaví známky choroby /klinické vyšetrenie/.