19. - 20. apríla 2008
Dvorianky - Satu Mare

Tento víkend nebol plánovaný, no keďže sa okolnosti vyskytli tak ako sa vyskytli, v piatok poobede sme odchádzali do Košíc k Bianke. Chystali sme sa povzbudiť Trinitku na Oblastnej výstave v Dvoriankach, ktorá sa mala konať v sobotu.

Ráno nás privítalo sychravé počasie, hoci deň predtým hlásili v KE 19 stupňov. Biankinmu tradičnému „udreniu rumu“ som v tej zime neodolala ani ja :-) Pomaly sa schádzali aj ďalší amíci a ja som sa musela odobrať do kruhu. Tentokrát nie vystavovať ale netradične – pracovať ako vedúca kruhu pre VI. a VIII. skupinu ;-) Počasie nám neprialo ani náhodou, a okrem zimy začalo aj pršať.

Amíci v tejto neľahkej situácii dopadli nasledovne: Buballoo´s Air Force One – V1, víťaz triedy, Dodo (Diamond Boy Fly Mystery) – V1, víťaz triedy, oblastný víťaz, BOB a nakoniec aj BIG, Natálka (Nataly Blond Sweet Devil) – V1, víťaz triedy mladých, Trinitka (Gina Olido) – V1, víťaz triedy, oblastná víťazka, Bianca from Strawberry Town – V2.

Počasie sa po celý deň nezmenilo a kruh na záverečné súťaže vyzeral ako ryžové pole. Peťa Pillárová s Trinitkou získali 1. miesto v juniorhandlingu, Dodo sa statočne popasoval s welšom Mišom a vďaka skvelému pohybu oprávnene získal už spomínaný BIG.
Dúfam, že ospravedlníte chýbanie fotografií z tejto akcie, ale po daždi to naozaj nešlo..........i keď snaha bola :(

Okolo štvrtej poobede sme už vyrážali smer rumunské Satu Mare. Cestou nás sprevádzala skutočná „laserová show“ na oblohe. Chvíľami krúpy, chvíľami slnko, potom dúha, a ako sme sa blížili k Satu Mare, čoraz viac pršalo. Značenie cesty bolo katastrofálne, nebyť podarovanej mapy od milého pumpára, tak asi blúdime po Maďarsku oveľa dlhšie.....

Ráno nás privítalo slniečko ale aj pár mrakov na oblohe. Radosť nás prešla po zhliadnutí „výstaviska“. Vyzeralo to ešte horšie ako keď sme odchádzali z Dvorianok. Vedľa nášho kruhu sa naštastie nachádzal akýsi vybetónovaný „povrch“ na ktorom sme sa zložili. Ak si myslíte, že v Rumunsku nie je konkurencia, rýchlo vás vyvediem z omylu. V katalógu boli mená rumunských, poľských i maďarských vystavovateľov z radu AMI. Rozhodcom bol starší pán, ktorý ani za svet nemienil ísť do kruhu plného blata a rozhodol sa, že bude posudzovať na tom „kúsku betóna“ a „na rukách“. Celkom sme sa potešili, aspoň sme mali čistých psov a čisté veci. Posudzovanie teda bolo len v statike. Žiadny pohyb.

Meguška si odniesla ocenenie V1, CAC, CACIB a zároveň tak splnila podmienky pre titul šampión RO. Potešili nás aj slová rozhodcu, ktorý mi pri podávaní papierov na nu povedal, že je „sehr schöne“ :-)

Adamko (Räuberlein´s Apple Of My Eye) dostal V1, CAC,CACIB, BOB a v závere aj titul BIG a svoj druhý titul reserve Best in show.

Musím touto cestou zablahoželať k výsledkom aj Dominike Šusterovej, ktorá na svoju čivavku Uragána Im-Ka dostala BOB a v juniorhandlingu 1. miesto (rovnaké blúdenie po Maďarsku absolvovali pár hodín pred nami :-) ). Bohužiaľ, kvôli dlhej ceste na ostatné záverečné súťaže už neostali.

Rumunským colníkom sa pár kilometrov za hranicami nepozdávalo, že si domov vezieme rezervného BISa a tak si ho aj oni museli poriadne obzrieť. Po skonštatovaní, že res. BIS je vlastne „kuťa“, sme mohli pokračovať v ceste domov. A tak ako sme deň predtým prichádzali do Satu Mare počas „laser show“, tak sme prichádzali do Györu za sprievodu „chrústovej show“.

Po prekročení slovenských hraníc som bola štastná, že sme už opät na Slovensku a že sa Meguške podarilo získať svoj tretí CACIB z tretej krajiny...

 

PS na záver: V Rumunsku je posunutý čas o + 1 SEČ!

 

MEGIE

ADAM