Šteniatka / Puppies
 

Momentálne nemáme žiadne šteniatka / We have no puppies available

 

* * * * *

    Pes je záväzkom na celý jeho život, vyžaduje pravidelnú starostlivosť, keď je zdravý, aj keď ochorie, svoje miesto vo svorke - rodine,  pravidelné vychádzky, denno-denné venčenie, každoročné očkovania a odčervenie, dobrú výchovu a vhodný výcvik.
     U amerického kokeršpaniela obzvlášť pravidelné strihanie, kúpanie a upravovanie srsti. Zanedbanie úpravy srsti vedie k mnohým zbytočným kožným ochoreniam a taktiež k ochoreniam uší.
    Pes nie je plyšová hračka s ktorou sa budete hrať len keď sa vám bude chcieť.
    Finančné náklady sa jeho kúpou len začínajú a kúpa je len zlomok celoživotných nákladov za psíka. Radšej si tisíckrát  zvážte a zhodnoťte, či ste vy aj vaša rodina pripravený na kúpu psa, či ste ochotný znášať všetky náklady, povinnosti, starosti a vyhradiť v ášmu novému členovi rodiny toľko vášho času, energie, peňazí, pozornosti, starostlivosti a lásky, koľko potrebuje, dať mu vyhovujúcu výchovu. A to všetko napriek tomu, ak nebude len a len zdravý, ak nenaplní všetky vaše predstavy či vaše výstavné ambície, ak nebude ten najposlušnejší pes na svete, ak zničí zopár vecí alebo vám chvíľami pôjde pekne na nervy..........
    Pes je obrazom majiteľa. Všetko, čo mu dáte vám stonásobne vráti.


* * * * *

Nepodporujte množiteľov šteniatok! Nekupujte si šteniatka od množiteľov (bez PP - rodokmeňa), kúpte si šteniatko z registrovanej chovateľskej stanice alebo dajte domov psíkovi z útulku.