14. - 19. mája 2008
Bratislava

Pár mesiacov predtým.....
To, že na obe májové cacibovky + klubovku do Bratislavy ideme, som vedela už dávno. Ale ako sa dni výstav blížili, čoraz viac som pochybovala o správnosti tohto rozhodnutia, zdalo sa mi to zrazu priveľkým sústom, či už kvoli rozhodcom alebo ťažkej konkurencii........ Okrem toho, počet amíkov, ktorých sme mali s Biou dopraviť do BA a odprezentovať, každým týždňom narastal...a bolo jasné, že jedným autom sa do BA nedostaneme....Lučenec nakoniec dopravu poriešil a tak sme z plánu škrtali jednu osobu a dvoch psov a menili trasu cesty.

Streda - Štvrtok
Bianka v stredu podvečer pozbierala amíkov z východu a v neskorých večerných hodinách dorazila s celou posádkou ku nám.
Vo štvrtok ráno pred odchodom do BA vyzeralo u nás takto (ešte že sme Neli nechávali doma!):

Piatok
.....bol viacmenej úspešný, Dodo aj Bianca splnili podmienky chovnosti, mrzí ma akurát Falco, ktorý napriek peknému posudku výbornú nedostal. Janka a Zuzka, nebojte nič, nabudúce sa to podarí! Megie aj Trinity dopadli rovnako s V2, res. CAC.
Už vo štvrtok som sa dozvedela, že Kristián si berie Megie do súťaže Dieťa a pes. On jednoducho nezabudol, že s ňou behal pred rokom v Senci :-) a tentokrát im to išlo už oveľa lepšie (Megie neutiekla :-))

Sobota
Rozhodca Giovanni Batista Tabó z Talianska. Zažili sme ho s Megie v triede dorastu. Obavy opodstatnené, tituly sa nerozdávajú pre nič za nič. Nik si nemôže byť ničím istí.
Falco mal tú smolu, že išiel medzi prvými, kde pán rozhodca VDčkami nešetril a tak získal VD3, rovnako ako všetci psi v jeho triede.
O to vacšiu radost sme mali z Doda, ktorý získal V1, Megie - V2 a Trinity - V3. Obstáli sme všetci na výbornú!

Teta Viera povedala, že ked raz budem velká takto budem nosit svoje deti na chrbátiku... .....takto budú na mne zavesené, tak si to skúšam ;-)

Nedeľa
Rozhodkyňa pani Lotte Jorgensen z Dánska. Posudzovala tento rok českú klubovku. Ideme do neznáma. Je to ako lotéria, padne V alebo VD?
Falco opät ako prvý. A prvá výborná 2! Veľmi sa tešíme!
Nasleduje Trinitka, všetky sucky v jej tride dostávajú VD bez poradia. Nevadí, nabudúce to bude lepšie.
Dodo - výborná 2, Megie dnes aj s titulom, V2, res. CAC!
Touto cestou ešte raz gratulujem Vande a Zefikovi k ich prvému CAC!!!!!!!!!!!!! Vanda, to si píš, že toho šampióna aj dokončíte!!!

Pondelok alebo pár slov po...
Náročný víkend za nami. Zhrnutie je nasledovné. Napriek tomu, že nás bolo veľa, ani raz sa nikto zo psíkov s nikým nepobil, všetci sa skvele predvádzali a spolupracovali, boli ľahko ovládateľní a pracovať s nimi bola radosť. Ďakujeme ich majiteľom za dôveru.
Megie opät nesklamala a všetky jej hodnotenia z tohto víkendu si velmi vážim.
Bia vdaka za spoluprácu a handling, Vieri detto + grooming ;-), Anka za super fotky z klubovky!

Unavené, špinavé a štastné :D